Kurulum ve Kullanım Çözümleri

Program kurulum ve kullanımındaki sorunlarınız için aramadan önce bu çözümleri inceleyiniz.

Çözüm 1-)
Fontları kuramıyor bu yüzden öncelikle 3. numaralı seçeneğe yönlendirelim.

Çözüm 2-)
Çözüm 1 sonuç vermediyse Destek bölümünden Fontsuz Kurulum bölümüne girerek istCAD Fontsuz Kurulum indirilmeli. Arkasından bilgisayar yeniden başlatıldıktan sonra C:\\ProgramFiles\\ içerisinde istCAD Klasörü varsa silinmeli. istCAD Fontsuz Kurulumu bu aşamada yapılmalı. Kurulum yapıldıktan sonra C:\\ProgramFiles\\istCAD Klasörünün içine girip türe göre sıraladıktan sonra .tff uzantılı dosyaların hepsi seçilerek sağ tıklayarak Yükle denilerek yüklenmedi. Arkasından .shx uzantılı dosyalar kopyalarak bilgisayardaki AutoCAD Klasörünün içerisindeki Fonts klasörünün içerisine atılmalıdır.

Ç:1-) Bütün kilitleri çıkartıp başka bir girişe takalım. Bilgisayarı yeniden başlatalım.

Ç:2-) C:\\ProgramFiles\\istCAD\\Yardımcı\\Hasp klasörü içerisinde bulunan HASPUserSetup.exe dosyasını kurup bilgisayarınızı yeniden başlatalım.

Ç:1-) goksa.com.tr adresinden Destek bölümünden Teknik Destek bölümüne girip en altta bulunan istCAD Kurulum Aşamaları bölümüne girerek işlemleri sırası ile yapalım.

Ç:2-) Sorun hala devam ediyorsa. Program klasörünün içerisinde bulunan istCAD,istCADK,istCADN,istCADT,istCADP,istCADY,Preview.exe dosyalarını sağ tıklayarak Uyumluluk bölümünden ' Yönetici Olarak Çalıştır ' ı işaretleyerek tamam diyelim.

Ç:3-) Programın yeni ve güncel sürümü yayınlanmış olabilir. Yeni sürümü web sitesinden Download bölümünden indirip eskisini kaldırdıktan sonra yönetici olarak kuralım.

Ç:1-) C:\\ProgramFiles\\istCAD\\Yardımcı\\DwgKaydetme klasörü içerisinde bulunan setup.exe dosyasını yönetici olarak kurup bilgisayarınızı yeniden başlatalım.

Ç:1-) Fore Kazık sayısı maksimum 16 girilmelidir.

Ç:1-) 3 numaralı işleme yönlendirelim.

Ç:2-) Bilgisayarınızda mevcut yazıcı var mı? Mevcut yazıcılardan bir tanesi kesinlikle Varsayılan Yazıcı olarak seçili olmalıdır. Eğer seçilmiyorsa sorun bilgisayardadır. Eğer yazıcı seçili fakat yazılar karışıyor ise yazıcı otomatik olarak A4 Seçili olmayabilir. Yazısının otomatik sayfa dizaynını A4 olarak seçelim.

Ç:1-) C:\\ProgramFiles\\istCAD\\Yardımcı klasörü içerisinde PDFCreator.exe dosyasını kurup en son ekrana gelince minimizied yapalım ve arkasından bilgisayarınızı yeniden başlatalım.
Normalde bilgisayarınızda tanımlı "Microsoft Print to PDF" yazıcısı varsa onu kullanabilirsiniz.

Ç:1-) C:\\ProgramFiles\\istCAD klasörünün içerisinde bulunan .shx uzantılı dosyaları Autocad içerisindeki Fonts klasörünün içerisinde atılmalı. Aynı zamanda .tff uzantılı dosyaları sağ tıklayarak Yükle diyelim. Bilgisayar yeniden başlatılmalı.

Ç:1-) goksa.com.tr/mkl sayfasına girerek 32bit MKL dosyasını indirip karşımıza gelen zip dosyasını klasöre çıkartalım ve içerisindeki tüm dosyaları C:\\ProgramFiles(x86)\\Goksa\\iskeleCAD\\ içerisine kopyalayalım. Sorunsuzca çalışacaktır.

Ç:1-) Referans dosyası ya çok büyük bir dosyadır ya da referans dosyası metre cinsinden ayarlanmamıştır. Referans çizimini sade bir formatta mümkünse yapı etrafında tanımlanmış bir poligon olarak çizin ve sadece bu poligonu referans olarak kullanın. ölçeği de metre cinsinden ayarlamayı unutmayın.