Sık Sorulan Sorular

iskeleCAD Cephe İskelesi Analiz ve Tasarım Programı

iskeleCAD programı hesaplarını yaptığı cephe iskelesinin detay çizim paftalarını da hazırlar..

Evet iskeleCAD programının bütün eleman çizim paftalarında malzeme listesi ( metraj ) mevcuttur.

Bütün çizimler iskeleCAD programının kendi çizim editöründe hazırlanarak görüntülenir. İstenirse DWG / DXF formatlarında da çizimler saklanabilir.

istCAD İstinat Duvarı Hesap ve Çizim Programı

istCAD programı betonarme Konsol , Nervürlü Taş (Ağırlık),Fore Kazık ve Kuyu Temel türü istinat yapılarını çözer.

istCAD programı 5 ayrı modülden oluşmaktadır. Bunlar Betonarme Konsol , Nervürlü ve Taş (Ağırlık) türü istinat duvarları , Fore kazık perde ve kuyu temel dir. Her biri ayrı ayrı alınabileceği gibi daha ekonomik olan Bütün paket alımları da mümkündür. Daha fazla bilgi ve ücretler için sitemizdeki Fiyat Listesi bölümünü ziyaret edebilirsiniz.

istCAD programı halen yürürlükte olan zemin dayanma yapıları yönetmeliğine ve deprem yönetmeliğimize ugun olarak çözüm yapar. Yük kombinasyonları ve betonarme hesaplar TS500 2005 esaslarına göre yapılmaktadır.

Elbette istCAD program paketindeki bütün yazılımlar hesapları takiben kullanıcı kontrollü uygulama detay paftalarını hazırlar.

istCAD programı hazırlamış olduğu bütüm çizim paftalarında metraj tablosu içerir. Bu tabloda beton , demir ve kalıp miktarları da mevcuttur.

CATICAD Çelik Yapı Araçları Hesap ve Çizim Programı

ÇATI CAD programı hesaplarını yaptığı yapı elemanlarının detay çizim paftalarını da hazırlar..

Evet ÇATI CAD programının bütün eleman çizim paftalarında malzeme listesi ( metraj ) mevcuttur.

Bütün çizimler ÇATI CAD programının kendi çizim editöründe hazırlanarak görüntülenir. İstenirse DWG / DXF formatlarında da çizimler saklanabilir.

Evet ÇATI CAD programı Autocad 2006 dahil olmak üzere bütün versiyonlarını destekler. Program ile oluşturduğunuz çizimleri rahatlıkla ve hiçbir bozukluk olmaksızın Autocad ile açabilirsiniz.

Daha önceden çelik proje deneyiminiz varsa programıı daha rahat kullanabilirsiniz. Yeni başladıysanız öncelikle CD içerisinde yeralan Eğitim filimlerini izleyerek hızlı bir giriş yapabilirsiniz.

Tanıtim Cd'mizde ve sitemizin Destek - Yararlı Programlar bölümünde de yer alan TechSmith Screen Capture Codec ( TSCC )'i indirip bilgisayarınıza kurun.

Program ile ilgili her türlü desteği direk irtibatla yada web sitemizden destek@goksa.com.tr adresine mail göndererek alabilirsiniz. Sorununuza uzman ekip arkadaşlarımız tarafından en kısa sürede cevap verilecektir.

Hayır ÇATI CAD programı tek katlı sanayi türü yapıları projelendirmede kullanacağınız araçları içerir. Bu araçlarda Çatı makasının yanısıra çatı aplikasyon planı genel aşık hesapları , çelik kolon , tekil temel , temel aplikasyon planı gibi bölümleri projelendirebilirsiniz.

CD içinde bulunan FONT dizininden ArialNC.ttf , CourSTA.ttf ve STAlight.ttf dosyalarını C:\Windows\Fonts dizinine kopyalayın.

CD içinde bulunan FONT dizininden Celaok.shx , Isot.shx ve Romans.shx font dosyasını Autocad programının kurulu olduğu dizindeki FONTS dizinine kopyalayın. Autocad'i kapatıp açtığınızda artık fontaları doğru göreceksiniz.

ÇATI CAD programı ile oluşturacağınız 13 farklı makas tipinin geometri ve yük bilgilerini SAP2000 programına veri olarak atabilirsiniz. Bu sayede aynı makas dizaynı nı SAP2000 de de çözdürerek değerleri karşılaştırabilirsiniz.

Program çatı makaslarını , aşık hesaplarını , kolon hesaolarını ve temel hesaplarının ayrı ayrı yapar. Düzlem çerçeve mantığıyla sonuçlara ulaşır. Çatı makaslarının çözümü sonlu elemanlar deplasman metodunu kullanır. Kolonlar alttan ankastre , üstten serbestçe hareket edebilir tarzda boyutlandırılırlar.

Öncelikle doğru Hasp’ın (Donanım kilidinin ) bilgisayara takılı olduğundan emin olun. Daha sonra yükleme CD sinde bulunan HASPUserSetup.exe programını kurun. Bu yazılım muhtemelen sisteminizde kurulu olmayan hasp driver’ ı yükleyecek ve program çalışacaktır. ( Kurulumdan ve hasp sürücüsü yüklemelerinden sonra mutlaka sisteminizi kapatıp açmanız tavsiye edilir.)