Hakkımızda

Ali Osman Kahveci

GÖKSA MÜHENDİSLİK YAZILIM LTD.ŞTİ.

Şirket Hakkında

Göksa® Mühendislik İnşaat Ticaret ve Sanayi Limited Şirketi, 1994 yılında İnşaat Mühendisi Ali Osman Kahveci tarafından Bursa’ da kuruldu. Kurulduğu yıldan buyana özellikle çelik konstrüksiyon – Prefabrike sanayi yapıları ve betonarme yapıların projelendirilmesi alanında faaliyet gösterdi. Yapmış olduğu projelerin imalatlarında gerek üstlenici gerekse proje danışmanı olarak görev aldı.


Şirket kurucusu Ali Osman Kahveci, üretmiş olduğu proje ve müteahhitlik hizmetleri yanı sıra üzerinde çalıştığı mesleki konularla ilgili yazılımlar geliştirmeye başladı. Amaç şirketin proje grubuna destek sağlamak ve proje işlerine hız kazandırmaktı. Bu yazılımlar daha sonraları sağladığı kolaylıklar nedeniyle inşaat mühendisliği alanında çalışan meslektaşlar tarafından da kullanılmaya başlandı.  Geniş bir kullanıcı kitlesine sahip yazılımlar Türkiye’nin bütün illerinde inşaat mühendislik ofisleri, kamu kurum ve kuruluşları ile üniversitelerde de kullanılmaktadır. Ülkemiz dışında Rusya, Romanya ve Kıbrıs gibi ülkelerde de kullanıcıları vardır.


Göksa® Mühendislik İnşaat Ticaret ve Sanayi Limited Şirketi'nin şu an faaliyet alanı üç ana gruptan oluşmakta.

 • 1. Mühendislik – Proje – Müşavirlik Faaliyetleri

  Başta çelik konstrüksiyon , Betonarme yapılar , Prefabrike yapılar , Geoteknik gerekliliği olan yapılar (istinat duvarları , ankrajlı iksa perdeleri , kuyu temel projeleri , Ahşap iksa , zemin iyileştirmeleri , kazıklı temeller) üzerinde proje ve müşavirlik hizmetleri vermektedir.


  Proje referasnlarımız için tıklayınız.


  Kalite politikamız gereği projelerimizde lisanslı yazılımlar kullanıyoruz.

 • 2. Yazılım Grubu Faaliyetleri

  Yazılım grubu olarak 1994 yılından buyana meslektaşlarımızın teknolojiye ayak uydurarak hızlı ve güvenilir projeler üretmesini amaç edinen yazılımlar üretmekteyiz. Türkiyede konusunda bir ilk olan istCAD istinat duvarı hesap ve çizim yazılımı uzman bir ekip tarafından geliştirilmekte ve sınırsız teknik desteği sağlanmaktadır. CATICAD çelik konstrüksiyon yazılımı da çelik proje üreten meslektaşlarının hızlı ve güvenilir proje üretmesini sağlamak üzere hazırlanmış geliştirilen bir programdır. Programlar hakkında daha detaylı bilgi için Programlar bölümüne bakabilirsiniz.

 • 3. İnşaat Grubu Faaliyetleri

  Bugüne kadar başta prefabrike ve çelik yapı olmak üzere bir çok sanayi yapısına imza atan inşaat grubu ise çalışmalarını bu yönde sürdürüyor.

Şirketin Hedefleri

 Şirket ilerleyen süreçte Proje, müşavirlik ve Yazılım hizmetlerine devam etmektedir. Proje Müşavirlik hizmetlerinin yanı sıra yazılımların geliştirilmesi ve bu çerçevede İnşaat mühendisliğinin teknolojiye paralel bir seyir izlemesine katkıda bulunmaktır.


Tüm kullanıcı ve meslektaşlarımızın göstermiş oldukları güven ve teveccühten dolayı teşekkür eder, geri dönüş, istek ve önerilerinden memnuniyet duyacağımızı belirmek isteriz.


Her türlü istek ve önerileriniz için Lütfen bize ulaşın.